Vítejte na stránkách obce Obec Troskovice.
  • OI Admin
  • 318

Vážení spoluobčané, obracíme se na Vás s prosbou o pomoc při řešení problémů souvisejících s nesprávným až tristním ukládáním odpadů do obecních klecí a kontejnerů.

Přesto, že se jako obec můžeme pyšnit několika oceněními "Zlatá popelnice" za objem vytříděného odpadu, v poslední době dochází čím dál častěji k nesprávnému odkládání komunálního i tříděného odpadu.

Prosíme, abyste dbali na správné třídění a zároveň Vás prosíme - kdybyste viděli někoho na sběrná místa ukládat odpad, který tam nepatří, vysvětlete mu princip třídění a odkládání odpadu. Je v zájmu nás všech, aby k tomuto nedocházelo. Obci to způsobuje zvýšené náklady a zbytečně přichází o peníze, které by šlo využít jinak a lépe. V žádném případě tedy již neukládejte komunální (směsný) odpad do žlutých nebo modrých pytlů určených na tříděný odpad.

Fotografie přiložené k článku jsou pořízené v posledních měsících a jsou dokladem, jak skutečně NE!

A protože opakování je matka moudrosti, níže uvádíme co a kam patří...

Klece (Tachov "u křížku", Křenovy "u šenku", Troskovice "u JZD"):
Do klecí patří směsný odpad v BÍLÝCH PYTLÍCH MARIUS PEDERSEN, plasty a PET ve ŽLUTÝCH PYTLÍCH s označením, papír v MODRÝCH PYTLÍCH s označením, plechovky v ŠEDÝCH PYTLÍCH s označením, nápojové kartony v ORANŽOVÝCH PYTLÍCH s označením.
Do klecí NIKDY neukládejte nic jiného, v žádných jiných pytlích než těch, které Vám byly VYDÁNY NA OBECNÍM ÚŘADĚ. Pytlů je dostatek, jsou k dispozici v úředních hodinách a po dohodě i jindy.

Kontejnery - žluté: PLASTY
Do kontejnerů na plasty patří fólie, sáčky, plastové tašky, sešlápnuté PET láhve, obaly od pracích, čistících a kosmetických přípravků, kelímky od jogurtů, mléčných výrobků, balící fólie od spotřebního zboží, obaly od CD disků a další výrobky z plastů. Pěnový polystyren sem vhazujeme v menších kusech.
Naopak sem NEPATŘÍ mastné obaly se zbytky potravin nebo čistících přípravků, obaly od žíravin, barev a jiných nebezpečných látek, podlahové krytiny či novodurové trubky.

Kontejnery - modré: PAPÍR
Hodit sem můžeme například časopisy, noviny, sešity, krabice, papírové obaly , cokoliv z lepenky, nebo knihy. Obálky s fóliovými okýnky sem můžete také vhazovat, zpracovatelé si s tím umí poradit. Bublinkové obálky vhazujeme pouze bez plastového vnitřku! Nevadí ani papír s kancelářskými sponkami. Ty se během zpracování samy oddělí.
Do modrého kontejneru NEPATŘÍ uhlový, mastný, promáčený nebo jakkoliv znečištěný papír. Tyto materiály nelze už nadále recyklovat. Pozor, použité dětské pleny opravdu nepatří do kontejneru na papír, ale do popelnice.

Kontejnery - zelené a bílé: SKLO
Do zeleného kontejneru můžeme vhazovat jakékoliv sklo, například lahve od vína, alkoholických i nealkoholických nápojů, sklenice od kečupů, marmelád či zavařenin. Patří sem také tabulové sklo z oken a ze dveří. Vytříděné sklo není nutné rozbíjet, bude se dále třídit! Pokud jsou vedle sebe zelený a bílý kontejner, vhazujeme do bílého čiré sklo a do zeleného sklo barevné.
Do těchto nádob NEPATŘÍ keramika a porcelán. Nepatří sem ani autosklo, zrcadla nebo třeba drátované sklo, zlacená a pokovovaná skla.  Vratné zálohované sklo patří zpět do obchodu.

Novinky z obce

publikováno: 24. 4. 2024

• začíná v úterý 30. 4. 18:00 - končí v
  • hřiště u hasičské zbrojnice